92.Yemek Bahane Horon Şahane Horon Gecemiz92. Yemek Bahane Horon Şahane Horon Gecemiz yine harika, coşkulu ve katılımı yüksek, Horon sevenler ile birlikte tek halkada oynanan Horon'la geride kaldı.

     Erken gelenlere 3 ayak eğitimi verilerek eğlenmelerini sağladık.
Yunus Emre Kurt, her zaman ki gibi bitmek bilmeyen enerjisi ile bizlere harika bir gece yaşattı. Varol, Nurol Yaşa...

Arzu Aytur'un, 92. Horon Gecesi hakkındaki yorumu...

Öğrenmek sancılı bir süreçtir ama aynı zamanda eğlencelidir... ve ayrı ayrı halkası olmayan hiç bir zincir yoktur, daldan düşen yaprak gibi, bir başına hayatı yaşayan kimse de yoktur ve insan sever aidiyeti, bir ağaca ait olmayı, onun heybetiyle büyüyüp, onun dalları arasında gezimen rüzgarla savrulmak yaprağın en büyük neşesidir.
Daldan düşmek düşmek değildir, olgunluk emaresidir aslında. Mevsimlere ortak olmaktır önemli olan, neşeli yaz akşamlarını ya da soğuk kış akşamlarını bir halkanın etrafında geçirmektir aynı heves ve aynı heyecanla...
‪#‎Horonevi‬ bir heves değil bir yaşam biçimi.. Emeği, enerjisi, gülen yüzü, velhasıl-kelam, bu sinerji halkasında katkısı olan ve katılan diğer tüm arkadaşlara teşekkürlerimle.. iyi geceler.. Aclan Sezer Genç, Yunus Emre Kurt ve Tolga Fatih Genç ile birlikte Horon Evi'de.
Horon Gecelerimize değerli misafirleri ile gelenler bizlere değer katıyorlar...Melike Günay Nuhoğlu
Gençler çok önemli! Kültür elçiliğini bizlerden onlar devir alacak.

Horon Evi Eğitmenlerinden  Baha Demirci 

 Samet Civan
(Şölen) 

Gülen Yüzler...


Gülen Gözler


Hayatı Dans olanlar...Artisler...
Dostlar, Kültür Dostları


Nihan Sultan

Müdürüm


Yunus Emre KurtHoron Halkası...

Horon eller yukarıda oynanır. Aşağı alma olmadan omuz silkmeden Horon olmaz...  AsG


Nirvana Halidir Horon...


Yeni Açılacak Sınıflar (2013) En güncel kurs programı : www.horonevi.com ve www.horonkursu.com Mobil Telefonunuzdan takip için : m.horonevi.com Derneğimizde verilen kurslar; Horon Kursu, Hemşin Horon Kursu, Kemençe Kursu, Tulum Kursu, Zeybek Kursu En az 10 kişi olduğunda sınıflar açılmaktadır. Ön kayıt için ;" Adınız Soyadınızı ve Kadıköy / Horon / P.Tesi 1 Kişi veya Topkapı Kemençe 2 kişi " gibi, yazarak 532 321 17 18 nolu telefona kısa mesaj atınız.Sınıflar 10 kişi olduğunda başlayacak ve mutlaka kurs hakkında bilgi alacaksınız. Gelemeyecek olursanız, Lütfen! haber verin. Grupları oluşturmak açısından önemlidir. Her zaman özel kurs alabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bakırköy Horon Kursu

Kdk Salı 19.30 Şub 17