Bülent Ecevit Uslu ; Horon Evinde kim, kimdir?

Çaykara - Trabzon 
Konusunda uzman bir Türk firmasının yöneticisi değerli horon kültürü dostumuz Bülent Ecevit Uslu biz ağırladı. Yurt dışında yaptığı tahsil nedeniyle uzak kaldığı kültürünü öğrenmek için aramıza katıldı. Öğrenmek için biraz zorlansa da sabırla eğlence ile bizimle oldu.   Düğününden hep birlikte oynadık. Kültürü seven her fırsat da yayına dostlarını da alarak gelen Bülent artık horon kültürünün bir parçası.

Bizlerle sık aralıklarla yurt dışına gelen bizim vasıtamızla orada tanıdığı kültür dostlarına bizi itibarsızlaştırma düşüncesini hayat geçirenlerin yaptıklarını ve yanlış anlamaları önlemek için yazdığım on sayfa Türkçe metni üşenmeden, bıkmadan her cümleyi bana sorarak anlamını ne demek istediğimi sorgulayarak İngilizce metne dönüştürmek için bize çok büyük destek vermiştir.

İyi anlamda veya olumsuz anlamda yapılanlar iyinin yanına kar, kötünün kar olarak kalmadan her zaman hatırlarda kalacaktır. Aksi takdirde iyi ile kötünün, doğru ile yanlışın farkı olmaz. Ego tatminleri gereğiyle aramızdan ayrılan arkadaşların değer bulması nasıl yorumlanacaktır. İyiler kötüler kadar cesur olmadıkça hayat her anlamda her zaman çok zor geçecektir.

İyi ki Bizimlesin Bülen Ecevit Uslu


Yeni Açılacak Sınıflar (2013) En güncel kurs programı : www.horonevi.com ve www.horonkursu.com Mobil Telefonunuzdan takip için : m.horonevi.com Derneğimizde verilen kurslar; Horon Kursu, Hemşin Horon Kursu, Kemençe Kursu, Tulum Kursu, Zeybek Kursu En az 10 kişi olduğunda sınıflar açılmaktadır. Ön kayıt için ;" Adınız Soyadınızı ve Kadıköy / Horon / P.Tesi 1 Kişi veya Topkapı Kemençe 2 kişi " gibi, yazarak 532 321 17 18 nolu telefona kısa mesaj atınız.Sınıflar 10 kişi olduğunda başlayacak ve mutlaka kurs hakkında bilgi alacaksınız. Gelemeyecek olursanız, Lütfen! haber verin. Grupları oluşturmak açısından önemlidir. Her zaman özel kurs alabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bakırköy Horon Kursu

Kdk Salı 19.30 Şub 17